MOSTMOSTMOST
MOST FAQMOST FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy
Autor Wiadomość
Stygijczyk 
Moderator

Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   Filmy

W tym tygodniu bede mial troche wiecej czasu i chcialbym obejrzec sobie kilka fajnych filmow..
Mozecie mi cos polecic ??? nie mam ulubionego gatunku

Niektóre kobiety są bezcenne, za reszte zapłacisz "MASTERCARD" :D

Guzek 
Ultra User

Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

A seriale tez?

I czy starocie jakies tez moga byc czy tylko najnowsze Cie interesuja?.

KATANI 
Super User

Na kompa to No country for old men ( ostatni zwyciezca 4 oscary i ogolnie dobra fazka), Rambo 4 ofkoZ :D , a jesli chodzi o kino to poczekaj do 22 maja i udaj sie tak jak Twój mistrz czyli K@T@NI na 4 cześć Indiana Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaski ^^

Blitz 
Moderator

Ze starszych fajnych filmów oglądałem ostatnio Bordertown z J.Lo. Naprawde fajny thriller oparty na kanwie morderstw kobiet w Juarez.

Niezly jest tez film "Drapieznik" (the Flock) - do milczenia owiec mu duzo brakuje, ale oglada sie przyjemnie (choc przyjemnie przy temacie podjetym przez film to nie najlepsze slowo :] nie mniej polecam).

Z ostatnio ogladanych bardzo podobalo mi sie "W dolinie Elah"

Cytat:
*

Hank Deerfield (Tommy Lee Jones), weteran wojenny, rozpoczyna na własną rękę śledztwo w sprawie zaginięcia swojego syna, Mike`a. Jak wynika z informacji przekazanych przez wojsko, Mike, dotąd wzorowy żołnierz, zdezerterował tuż po powrocie z wojny w Iraku. Wszelkie ślady, na które trafia Deerfield, wskazują jednak, że jego syn został zamordowany.

[distributors.de

Polece jeszcze taki thriller dosc mroczny i ciekawy "Nieuchwytny". Recenzje ma srednie - ale uwazam ze w dobie filmow Hostel XYZ albo Turistas ostatnia krew z Piły, jest to miły powrót do starego warsztatu znanego z se7en czy milczenia owiec.

LynX 
Ultra User

Wez daj spokoj z tym Rambo tak na odmozdzenie mozna looknac bo niezla jatka ale to tyle :)
A na indiane to sa mczekam musowo do kina !!! Dziadek powraca :]
Trailery wygladaja obiecujaco
Ostatnio przebrnalem przez skarb narodow 2 ale niestety jedynka byla sporto lepsza to juz jest taki kapke na sile :/

Stygijczyk 
Moderator

seriale mnie nie interesuja :)

Niektóre kobiety są bezcenne, za reszte zapłacisz "MASTERCARD" :D

Guzek 
Ultra User

Tak - "To nie jest kraj dla starych ludzi" trzeba koniecznie obejrzec. Takiego gniota wyniesionego na piedestal dawno nie ogladalem. Teraz po prostu wiem co to znaczy "film o facecie w lodce" :) . Naprawde dawno nie widzialem takie shita i zwatpilem w chodzenie do kina na filmy.

Co do nowosci - bylem w kinie na Iron manie i do kina jak najbardziej sie nadaje. Taki spoko lightowy filmik.

Z innych to moze "Jabłka Adama" - nie widzialem, kumpel mowil ze dobry

Klasyki - na pewno "Gra" z michalem douglasem

Ogolnie wiecej moge powiedziec w temacie czego nie ogladac :) .

F!cz3k 
Super User

Ze starszych filmów polecam:
- War (dobry film z Jet Li)
- The Kingdom
- The Bucket List (Jack Nicholson i Morgan Freeman) Świetny film, dramat który bardzo polecam.
- Cleaner (Samuel L. Jackson) ciekawa historia.

Z nowości widziałem ostatnio Iron Man - jeśli ktoś w młodości czytał komiksy i czuje ten klimat to na tym filmie się nie zawiedzie.

Z polskich filmów polecam "Lejdis", jeśli jeszcze nie widziałeś i w sumie nawet przełknąłem "Nie kłam Kochanie" choć film jest strasznie przewidywalny to dość przyjemnie się go ogląda.

Nie rozpisuję się na temat tych filmów więcej informacji znajdziesz tutaj

LynX 
Ultra User

Ano Cleaner ostatnio tez widzialem i calkiem ciekawy
I jeszcze ze starszych to musowo Lord of War z Nickolasem Cagem

Blitz 
Moderator

:552: Ze tak skomentuje Guzek twoja recenzje :] :

"Bunuel i Dali zrobili kupe gówna. Nazwali ją psem andaluzyjskim. A psem jestem ja." Frederico Garcia Lorca

" To nie jest kraj dla starych ludzi" to film dla koneserow dobrego kina.. To ze Cos ci sie nie podoba, czyt. nie lubisz filmu noir, ani klimatu filmow braci Cohen, nie znaczy ze film jest "gniotem" i byc moze komus z innym gustem spodoba sie bardziej niz poruszajacy Iron - man.

Uwazam ten film za najciekawszy produkcje ostatnich lat - genialnie nakrecony, pelno zabaw swiatlem, zmian planow, szybkosci 'shotow' kamery, przyciemniania kadrow wlasnie tak jak u Bunuela. Duzo alegorii, przenosni i nie jasnosci - ktore widz (przynajmniej ja tak mialem) rozgrywa we wlasnej wyobrazni i zastanawia sie, co sie tak naprawde wydarzylo (vide scena koncowa).

Sama konwencja filmu? Anty-western? Opowiesc o przypadkowosci zla, o tym ze kazdego moze dosiegnac tzw. Fortuna caeca est - co powiedzieli bracia Cohen w jednym ze swoich wczesniejszych filmow.. dodatkowo polecam skonfrontowanie zakonczenia filmu z koncem filmu "Fargo" (konieczne porownanie czasu wydarzen i miejsca :]).

Wiec podsumowujac nie jest to film akcji, i jezeli ktos szuka w nim tandetnego holywoodzkiego zabijacza czasu to rzeczywiscie bedzie zawiedziony. Moim zdaniem film jest fantastyczny i bede bronil tej tezy jezeli zajdzie taka potrzeba - nalezy rozrozniac filmy artystyczne od filmow onanistycznych takich jak Hostel, Piła, Spiderman & Co.

Guzek 
Ultra User

Ale wysmarowalem posta ale nie chce rozpoczynac nastepnej dyskusji o niczym :) .

Blitz trudno mojego posta potraktowac jako recenzje. Tak na marginesie - nie jest tak ze przesiedzialem caly film bez zadnych przemyslen - mialem ich bardzo wiele, ale niestety niepochelbnych. Jest pare rzeczy ktore im wyszlo, ale wypadaja blado przy calosci obrazu. No ale ja nie jestem "koneserem dobrego kina" :) . Dla KAZDEGO konesera ten film to po prostu rewelacja.

Mad Oral 
Ultra User

jak ktoś mi fargo obrazi to zrobię z nim to co zrobili na końcu w fargo :)

ray^ 
User

Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

KATANI napisał/a:
...a jesli chodzi o kino to poczekaj do 22 maja i udaj sie tak jak Twój mistrz czyli K@T@NI na 4 cześć Indiana Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaski ^^

Darek podobno grasz w filmie epizod - muła bagiennego !_!
ajT?! ;o

Z filmów do obejrzenia z laską polecam - PS. I LOVE YOU
Samemu - Iron Men'a i Rambo ( chociaz żadna rewelka.... )
Ewentualnie p0000rnola z katanim w roli głównej jak zapinAAA kozęęęę!

Gryf 
User

Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

Z ostatnio ogladanych moge polecic:
Stardust (Gwiezdny pyl) - bajeczka ale mi sie bardzo podobala,
The golden compas - tez fantasy,
Happy Feet - animowany, smieszny i swietna muza,
The great debaters,
The bucket list,
The other Boleyn girl,
Elisabeth - golden age,
The bank job,
War,
Rambo 4 nawet niezly jak na rzeznie:D
http://www.filmweb.pl/Home <- -- poczytaj co ci sie z tego moze spodobac:)

KATANI 
Super User

Wysłany: Sro 14 Maj, 2008   

Hehehhehehehehe to nie ja :D A tak na serio to Indiana Jones jest skazany na sukces tak czy siak. Film nie będzie jak wiekszosc produkcji przepelnionych komputerowymi F/X tylko utrzymany w starym, dobrym stylu jak cała trylogia. Wystarczy że Lucas/Spielberg pisali scenariusz, wyprodukowali a Steven reżyseruje plus Harrison Ford ( nie wyobrazam sobie dzis kogos innego :D ), no i sciezka John Williamsa wiec ogólnie pracuje cała stara ekipa mimo iz uplynelo dokoladnie 20 lat. Ja juz teraz wiem ze film bedzie mi sie bardzo podobal, ale dokladnie to 22 maja dam znac :D

Odpowiedz do tematu